Sürgülü Kapı Sistemi

Sürgülü Kapı Nedir?

Sürgülü Kapı Nedir?

Sürgülü kapı nedir? En yaygın kapı sistemi türüdür. Bunun nedeni çok kullanışlı olmalarıdır. Çünkü  kolay açılır ve yer kaplamazlar. Bu  kapıların kullanım alanı oldukça geniştir ancak neredeyse sadece dar alanlarda kullanılmaktadır. Sürgülü kapılar genellikle iki kanattan oluşurlar. Bu kapılardan biri diğerine girer ve böylece kapı açılır. Akordiyon kapıların sürgülü kapıları arasına sığabilir ancak kategorileri farklıdır.

Sürgülü kapı sistemleri genellikle çukurdaki raylardan oluşmaktadır. Bu rayların kullanım ömrü malzemeye göre değişmektedir. Birçok seçenek arasından herhangi bir kapıya kolayca monte edilebilirler. Örneğin; kapınız ahşap bir çerçeveye sahipse, kilit biraz yavaş çalışacaktır. Trafiğin yoğun olduğu bir bölgedeyseniz çelik seçmelisiniz. Bu sayede daha dayanıklı bir kapıya sahip olabilirsiniz. Çelik bir kapıyı kodlamak da oldukça kolaydır. Otomatik sensörlü kapı olarak kullanabilirsiniz.

Sürgülü cam kapılar ısı yalıtımı için tercih edilen kapı tipidir. Bu tip kapılar son zamanların en popüler kapı çeşididir ve iş yerlerinde oldukça  ilgi görmektedir. İstenilen yönde iç içe tek ve bileşik yapraklarla açılırlar.

Nasıl Sürgülü Kapı Tercih Edilmelidir?

Sürgülü kapı çeşitleri odanın ve mekanın tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Mekanın alanına ve rengine göre sürgülü kapılar veya doğrudan duvara açılan sürgülü kapılar tercih edebilirsiniz. Ortamı çok geniş değilse akordiyon modellerden ziyade duvara doğru giden modeller tercih edilmelidir. Bu modellerin fiyatı akordeon modellerine göre biraz daha pahalı olabilir; Ayrıca çok ince katlanır akordiyonlu modelleri kullanarak mekan kısıtlaması olmadan çok şık ve kullanışlı bir yapıya sahip olabilirsiniz. Plastikten sürgülü kapılar yerine, çok ağır olmayan (sunta ve benzeri) ahşaptan yapılmış kapıları seçmek daha iyidir. Bu  kapıların kullanım ömrü daha uzun olacaktır.

Sürgülü Kapı Fiyatları

Sürgülü kapı kullanmak gerek pratikliği gerekse az alan kaplaması açısından günden güne daha çok tercih edilir olmuştur. Kapı fiyatları malzeme ve işçiliğe göre değişmektedir. Ayrıca kapı alanı ne kadar büyük olursa kapı fiyatınız malzeme fiyatına göre o kadar fazla olacaktır. Aklınızdaki kapıyı görselleştirdikten sonra firmamıza ulaşarak sorabilirsiniz. Firmamızda hemen hemen tüm ölçülere uygun kapı tasarlanmakta olup kısa bir işlemle oldukça rahat monte edilebilmektedir.