Sliding Door System

Dar Alanlar İçin Kapı Çözümleri Nasıl Olmalı?

Dar Alanlar İçin Kapı Çözümleri Nasıl Olmalı?

Dar mekanlara yönelik kapı çözümleri, son zamanlarda farklı tasarımlarla desteklendiği için tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştır. Özellikle sürgülü kapı modelleri dar alanlarda çok işe yarar br çözüm olmaktadır. Dar alanlar için kapı çözümleri tasarlanan akordeon kapı modelleri de etkili bir çözümdür. Burada dar bir alan için belirli bir kapı tipi seçmeye karar verirken öncelikle kendi yaşam alanınızı düşünmelisiniz. Ancak bu sayede kendi zevklerinize uygun bir kapı tasarımına sahip olabilirsiniz.

Dar Alanlar İçin Kapı Modelleri

Dar alanlar için özel tasarlanan kapılar, işlevi ön planda tutan tasarımlarla desteklenmektedir. Ayrıca son zamanlarda dar mekanlar için kapı çözümleri ortaya çıktığında son derece şık tasarımlarla karşılaşılmaktadır. Sürgülü kapı ve akordiyon kapı modellerini yeni nesil tasarımlarla zenginleştirdikten sonra çok daha göz alıcı tasarımlarla karşılaşıldığı rahatlıkla söylenebilir. Dar alanlara kapı seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sliding Door System

Dar Alanlarda Sürgülü Kapı Kullanımı

Sürgülü kapılar geçmişten bugüne dar mekanlar için etkin çözümler sunmaktadır. Sürgülü kapılı modeller az yer kaplamaktadır; sıklıkla tercih edilmesinin ana nedeni de budur. Ayrıca sürgülü kapılar pratik kullanım özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu, sürgülü kapıların ideal bir seçim olarak görünmesini sağlar.

Sürgülü kapı modelleri genellikle zemin ile tavan arasına monte edilir, ancak bazen çerçevelerin üzerine de monte edilir. Montaj kolaylığı bu tip kapıların sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Yatay  sürgülü kapıların yaşam alanına estetik bir görünüm kattığı rahatlıkla söylenebilir.

Dar alanlarda kapı kullanmak için nasıl bir kapı ve tasarım istediğinizi iyi bilmelisiniz. Dar mekanlar için kapı çözümleri arasında seçim yaparken bu kapı çeşitlerini uygulayacağınız yaşam alanını da göz önünde bulundurmalısınız. Oturma odası için mi, yatak odası için mi gibi sorular karar verme sürecini  doğrudan etkiler. Çünkü odanın büyüklüğü ve sahip olduğu şekil gibi faktörler oldukça önemlidir. Aksi takdirde alandan tasarruf etmeye çalışırken daha kötü ve dar görünümlü odalar elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.  Bu özelliklere dikkat etmek de göz alıcı ve uygun bir kapı tasarımına sahip olmanızı sağlar.

Sürgülü Kapı Sistemleri