Sürgülü Kapı Sistemi

Giyinme Odası Nasıl Odadan Ayrılır?

Giyinme Odası Nasıl Odadan Ayrılır?

Giyinme odası evinize değer katabilir, günlük hayatı kolaylaştırabilir, dağınıklığı azaltabilir ve eşyalarınızı sergilemek ve düzenlemek için size yeterli alanı fazlasıyla sağlayabilir.

Giyinme odanızın sadece kıyafetlerden daha fazlası için kullanılacağına  karar verirseniz, buna göre plan yapmanız gerekir. Örneğin, alanı saç ve makyaj için kullanmayı planlıyorsanız, yerleşik bir makyaj masası  harika bir seçenek olabilir. Bir saç kurutma makinesi ve  düzleştirici takmanız gerekirse de prizler gibi işleri halletmeniz gerekecektir.

Giyinme odası artık her evde fonksiyonel özellikleri olan bir yaşam alanı haline gelmiş ve insanların yaşamları için uygun koşullar yaratmıştır. Giyinme odası, insan hayatını daha konforlu hale getirmek için yatak odası ile birlikte veya yatak odasından bağımsız olarak tasarlanıp, kıyafetlerin saklandığı, kıyafet ihtiyaçlarının karşılandığı, ayakkabı bırakıldığı, normal el çantası gibi aksesuarların yer aldığı bir mekandır. Giyinme odaları tüm yeni  evlerde bulunur, ancak eski evlerde yoktur. Bu durumda yatak odasının bir köşesinin veya evdeki başka bir odanın giyinme odası olarak düzenlenmesi kaçınılmazdır.

Giyinme Odası Yapmak

Giyinme odasını odadan ayırma göründüğü kadar zor ve masraflı bir durum değildir. Giyinme odasının fazla yer kaplamaması ve kullanım kolaylığı sağlaması açısından sürgülü kapılara sahip modeller tercih edilmektedir.

Sürgülü Kapı ile Giyinme Odası

Sürgülü kapı modelleri tek eksende açılıp kapanan kapılara sahip oldukları için minimum yer kaplar. Diğer kapılar kadar yer kaplamadığından giyinme odasında size daha fazla alan sağlar.

Giyinme odasını ayırmak için kullanılan sürgülü kapaklı modellerin yanı sıra giyinme odası gardıropları için de sürgülü kapaklı modelleri kullanabilirsiniz. Sürgülü dolap modelleri sayesinde giyinme odasında daha fazla hareket alanı oluşturarak gardırop alışverişini kolaylaştırabilirsiniz. Sürgülü kapılar hafif bir dokunuşla açıldığından, gardırobunuzu kontrol altında tutmak daha kolay olacaktır.

Dolap ve gardıroplarda kullanılan geleneksel kapılar artık yerini sürgülü kapılara bırakmıştır. Giyinme odası sürgülü kapı bu yüzden oldukça moderndir. Çift  ve çok kanatlı sürgülü kapılar yan yana tasarlanmış raylar üzerinde çalıştığından, kabinetin tüm alanlarına tek seferde ulaşılabilmektedir. Geleneksel kapı modellerinde bu o kadar da kolay değildir.